Naturalny olejek eteryczny RUMIANEK RZYMSKI
Opis
Olejek rumiankowy pozyskiwany jest z kwiatów rumianku, który jest bardzo popularną rośliną kwitnącą. Istnieją dwa rodzaje rumianku, rumianek rzymski, który jest naukowo znany jako Anthemis nobilis i rumianek niemiecki, którego nazwa naukowa to Matricaria chamomilla. Rumianek jest jednym z najstarszych ziół leczniczych znanych ludzkości. Na przestrzeni lat opracowano wiele różnych preparatów z rumianku, a najbardziej popularna jest herbata ziołowa, którą spożywa się ponad 1 milion filiżanek dziennie. Ale wiele osób nie wie, że olejek eteryczny z rumianku rzymskiego jest jeszcze bardziej skuteczny niż herbata i równie łatwy w użyciu.
Nazwa botaniczna: Anthemis Nobilis
INCI: Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Oil
Pochodzenie: Wielka Brytania
Metoda ekstrakcji: destylacja parowa
Użyta część rośliny: kwiat
Pojemność: 10 ml
JAK DZIAŁA OLEJEK Z RUMIANKU RZYMSKIEGO?
Korzyści zdrowotne olejku rumiankowego można przypisać jego właściwościom przeciwskurczowym, antyseptycznym, antybiotycznym, przeciwdepresyjnym, przeciwzapalnym i wiatropędnym.
Relaksuje umysł i ciało.
Uspokajający aromat olejku rumiankowego zapewnia bezstresowe dni, relaks i słodki, satysfakcjonujący sen. Równoważy hormony i obniża przyspieszony puls.
Koi i równoważy skórę.
Naturalny przeciwzapalny olejek rumiankowy przywraca komfort skórze i łagodzi podrażnienia. Posiada również właściwości lecznicze, które naprawiają zaczerwienioną i pokrytą bliznami skórę, zapewniając nieskazitelne piękno.
Odżywia włosy
Naturalne witaminy zawarte w olejku rumiankowym to sekret gładkich i mocnych włosów. Wnikają głęboko w strukturę włosa, odżywiając je od nasady aż po same końce.
Działa detoksykująco
Napotne właściwości olejku. usuwają nadmiar sebum, soli i toksyn z organizmu. Dzięki temu temperatura ciała normalizuje się i pomaga przywrócić prawidłowe funkcjonowanie narządów.
Łagodzi objawy depresji
Rumianek w aromaterapii poprawia nastrój i wnosi szczęście. Eliminuje również ociężałość umysłową.
Łagodzi bóle stawów
Działając odtruwająco na organizm, rumianek może przynieść ulgę w reumatyzmie i artretyzmie.
Działa przeciwbólowo
Można nim masować mięśnie i stawy. Stosuje się go również w celu rozluźnienia zesztywniałego karku i gojenia się ran.
Łagodzi wzdęcia
Miejscowe stosowanie olejku, pomaga w usuwaniu nadmiaru gazów z żołądka, zapewniając tym samym komfort i wspomagając trawienie.
WŁAŚCIWOŚCI OLEJKU Z RUMIANKU RZYMSKIEGO:
- Przeciwzapalne: olejek z rumianku rzymskiego posiada właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych skóry oraz błon śluzowych.
- Kojące: olejek z rumianku rzymskiego może działać kojąco i uspokajająco na układ nerwowy, pomagając zmniejszyć stres i napięcie nerwowe.
- Antybakteryjne: olejek z rumianku rzymskiego ma właściwości antybakteryjne, które pomagają zwalczać bakterie i wirusy, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego.
- Kosmetyczne: olejek z rumianku rzymskiego jest często stosowany w kosmetyce ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i kojące. Może pomóc w łagodzeniu podrażnień skóry, łagodzić swędzenie i pieczenie, a także pomóc w leczeniu stanów zapalnych skóry.
JAK STOSOWAĆ OLEJEK Z RUMIANKU RZYMSKIEGO?
Dyfuzor - dodaj 5-7 kropli do dyfuzora w celu relaksacji, poprawy snu, zwalczania uczucia niepokoju lub depresji.
Wdychanie - wdychaj bezpośrednio z butelki, aby szybko złagodzić uczucie frustracji lub złości. Wdychaj z butelki, aby szybko zwalczyć uczucie mdłości. Dodaj 6-8 kropli do miski z parującą wodą, wdychaj powoli i głęboko przez 5 do 10 minut.
Miejscowo - w przypadku problemów trawiennych wmasować 5 kropli olejku eterycznego z rumianku rzymskiego bezpośrednio na brzuch. W przypadku problemów skórnych umieść 3 krople na waciku i nałóż na problematyczny obszar lub dodaj 5 kropli do naturalnego płynu do mycia twarzy. Nałóż 5 kropli bezpośrednio na serce i delikatnie wetrzyj, aby promować zdrowie serca. Dodaj 5 kropli do 20 ml olejku nośnikowego i użyj do masażu. Nakładaj na spody stóp przed snem, aby ułatwić zasypianie.
Z CZYM ŁĄCZYĆ OLEJEK Z RUMIANKU RZYMSKIEGO?
Oto zapachy, z którymi świetnie łączy się rumianek rzymski:
SZAŁWIA/LAWENDA/CYTRYNA/PACZULI/DRZEWO HERBACIANE/LIMONKA/BERGAMOTKA
PEŁNA DOKUMENTACJA POTWIERDZAJĄCA CZYSTOŚĆ OLEJKU:
kliknij na nazwę dokumentu w celu pobrania