Sposoby na mrówki 0

Jak pozbyć się mrówek naturalnymi środkami

Mrówki chcą tego samego, co każde stworzenie: wody, jedzenia i schronienia. Właśnie dlatego te małe owady mają zwyczaj wdzierać się do naszych domów. I chociaż nie są szkodliwe ani niebezpieczne dla zdrowia, często mogą być nieprzyjemnym widokiem. Chociaż możemy dołożyć wszelkich starań, aby nasz dom był czysty, czasami nie wystarczy nawet sprzątanie, aby zapobiec mrówkom. Wtedy przydają się środki do usuwania mrówek.

Sposoby na usunięcie mrówek

Podczas gdy mrówki i ich gniazda są powszechnie spotykane na zewnątrz, ci mali tyrani mają zwyczaj wchodzić również do naszych domów w poszukiwaniu pożywienia i wody. Jest to szczególnie powszechne latem, kiedy temperatura jest wysoka i na dworze jest sucho.

Wystarczy jedna mrówka, która dostanie się do naszego domu i wytyczy szlak dla całej armii - te sprytne owady zostawiają pachnącą ścieżkę feromonową, która prowadzi resztę stada. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków, które mogą pomóc przełamać te szlaki, zapobiegając inwazji na nasz dom.

Pamiętaj, że mrówki przyciągają słodkie rzeczy, takie jak cukier czy miód. Trzymaj żywność szczelnie zamkniętą. Odcięcie im źródła pożywienia jest pierwszym sposobem na ich pozbycie się. Jeśli jednak nadal mrówki odwiedzają Twój dom, rozważ wypróbowanie któregoś z tych sposobów:

Olejek miętowy

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej, dzięki silnemu aromatowi może skutecznie odstraszyć mrówki. Dodaj kilka kropli do dyfuzora i umieść w pobliżu źródła inwazji mrówek. Lub rozcieńcz trochę olejku w wodzie i spryskać opanowane obszary. Olejek z mięty pieprzowej, jest świetną alternatywą dla chemicznych środków odstraszających mrówki oraz jest bezpieczny dla dzieci i sprawia, że Twój dom pachnie świeżością.

Olejek z drzewa herbacianego

Kolejny olejek eteryczny, który działa również jako środek odstraszający owady. Olejek ten posiada zarówno działanie owadobójcze, jak i odstraszające. Jest również przyjazny dla skóry i dlatego jest kolejnym świetnym, bezpiecznym, naturalnym środkiem do pozbycia się mrówek w domu. Tak jak w przypadku mięty pieprzowej, spryskaj rozcieńczonym olejkiem z wodą źródło mrówek lub rozprosz go przy pomocy dyfuzora.

Cytryna

Owoce cytrusowe, takie jak cytryna, limonki i pomarańcze, są świetnym naturalnym środkiem odstraszającym mrówki. Cytryny są toksyczne dla niektórych rodzajów grzybów, którymi żywią się mrówki, dlatego umieszczenie w domu skórki z cytryny lub soku z cytryny spowoduje, że mrówki zaczną uciekać.

Cynamon

Związek znajdujący się w cynamonie - trans-aldehyd cynamonowy jest skuteczny w zabijaniu i odstraszaniu mrówek. Cynamon nie tylko odstrasza mrówki, ale sprawi, że twój dom będzie pachniał pięknie i świeżo. Rozsyp cynamon w pobliżu wejścia do domu lub w miejscu, w którym mrówki  dostają się do niego, a będzie on działał jak naturalny środek odstraszający ze względu na silny zapach. Możesz również dodać trochę olejku eterycznego z cynamonu, aby wzmocnić działanie.

Ocet

Ocet ma wiele zastosowań, ale czy wiesz, że jest też naturalnym środkiem odstraszającym owady? Gdy tylko zobaczysz niechciane mrówki, zmieszaj ocet z wodą w stosunku 50/50  i spryskaj nim obszar, w którym je widziałeś. Jeśli efekt nie jest zadowalający, możesz użyć nawet 100% roztworu octu. Mrówki wyczuwają zapach octu nawet po jego wyschnięciu, dlatego ta metoda jest długoterminowym rozwiązaniem.

Skrobia kukurydziana

Aby skrobia kukurydziana była skuteczna, musisz obficie pokryć nią mrówki, a następnie polać wodą. Po kilkunastu minutach, gdy mieszanka wyschnie usuń ją np. odkurzaczem i natychmiast wyrzuć worek. Skrobia kukurydziana nie zabija mrówek, ale przyciągnie je do obszaru, umożliwiając pozbycie się ich za pomocą odkurzacza.

Sól i pieprz

Rozrzucanie soli lub pieprzu w pobliżu wszelkich zakamarków, do których mrówki mogłyby wejść, powstrzyma je przed pojawieniem się w twoim domu. Możesz także zrobić roztwór pieprzu i wody, a następnie spryskać obszary opanowane przez mrówki. Aby efekt był silniejszy zastosuj pieprz cayenne.

Wrząca woda

Wlewanie wrzącej wody do dziur, w których znajdują mrówki jest bardzo skutecznym i natychmiastowym sposobem na zabicie mrówek.

Kawa

Kto wiedział, że poranny napar może być sekretem pozbycia się mrówek w domu i ogrodzie? Posyp kawą obszar dookoła domu, a mrówki nie przedostaną się przez tę barykadę.

Kreda

Kreda to kolejny skuteczny środek odstraszający mrówki. Jej zdolność do odstraszania mrówek jest powiązana z węglanem wapnia, który zakłóca ich zdolność do śledzenia drogi feromonów przez inne mrówki. Pokrusz kredę pod drzwiami, w pobliżu okien, na tarasie lub wszędzie tam, gdzie zauważyłeś pojawienie się mrówek.

Kwas borowy

Spryskaj kwasem borowym miejsca wejścia mrówek, a zadziała on jak odstraszacz, nie przejdą one przez kwas i będą trzymać się z dala od twojego domu. Ponieważ ten środek owadobójczy jest oparty na kwasie, należy stosować go tylko na zewnątrz.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium