Ranking dyfuzorów zapachowych - TOP 6 od HomeAir 0
Ranking dyfuzorów zapachowych - TOP 6 od HomeAir

RANKING DYFUZORÓW ZAPACHOWYCH

 

DYFUZOR DEDYKOWANY TOBIE 

Do tego, że dyfuzor do aromaterapii jest obowiązkowym elementem wyposażenia mieszkania i biura, chyba już nie musimy nikogo przekonywać. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto sprawdzić, co oferują poszczególne modele i wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym gustom i potrzebom.

 

CERAMICZNE DYFUZORY ZAPACHOWE

Spośród ceramicznych dyfuzorów zapachowych, mamy do wyboru aż cztery modele Pure, Wave, Volcano oraz Ananas. Choć mają one przybliżone parametry – takie jak cicha praca – do 35 dB, wydajność od 35 do 40m² czy  zbiornik wykonany z bezpiecznego atestowanego polipropylenu, można też znaleźć między nimi różnice.

 

DOPASUJ DESIGN

Miłośników ceramiki i prostoty uwiedzie design modeli Volcano oraz Pure, które mają podobne kształty, a różni je przede wszystkim długość szyjki. Szukając najlepszej wersji kolorystycznej dyfuzora do olejków, mamy do wyboru biały, szary oraz czarny dla modelu Pure i biały oraz czarny dla modelu Volcano. Wszystkie powyższe modele dyfuzorów zapachowych idealnie pasują zarówno do wszystkich przestrzeni domowych – od łazienki poprzez sypialnię i salon, jak również do wnętrz biur, salonów urody, gabinetów kosmetycznych czy hoteli.
Model Wave, choć również zachwyca swoim prostym bezpretensjonalnym kształtem, posiada fakturę, która nadaje mu nieco innego charakteru niż w przypadku gładkich modeli Volcano i Pure.

Jednak najbardziej ekstrawaganckim wizerunkiem może pochwalić się Ananas – to niekwestionowany król wnętrza, który od razu przykuwa uwagę. Przypominający owoc ananasa dyfuzor to doskonały barkowy dodatek dostępny aż w czterech wariantach kolorystycznych: biały ze srebrnym lub złotym liściem bądź czarny w oprawie srebrnej lub złotej.

  

SPAWDŹ PARAMETRY
Pojemność zbiornika na wodę we wszystkich czterech typach jest przybliżona, Pure i Volcano posiadają pojemniki o objętości 120 ml, zaś Wave i Ananas po 100 ml, co przekłada się na długość pracy dyfuzora do olejków. Rekordzistą długości pracy non stop jest model Volcano, który bez przerwy może działać nawet 9 godzin, natomiast zarówno Volcano, jak i Pure w trybie przerywanym są w stanie pracować po kilkanaście godzin. Maksymalny czas pracy dyfuzora Ananas i Wave to 6 godzin, ale każdy z nich ma kilka trybów pracy – od nas zależy, czy włączymy timer na jedną lub dwie godziny czy jednak zdecydujemy się na pracę ciągłą. Wszystkie one z powodzeniem zastąpią świece, ponieważ wielokolorowe lampki led w połączeniu z obłoczkiem eterycznej mgiełki tworzą niezwykle nastrojowe światło. Choć to elektryczne dyfuzory zapachowe, są energooszczędne – zużywają naprawdę śladowe ilości energii – od 12 do 15,6W.

DYFYZORY IMITUJĄCE DREWNO

Wielbiciele naturalnych, przytulnych wnętrz chętnie wybiorą jeden z dwóch modeli ultradźwiękowych dyfuzorów zapachowych – smukły Board lub pękaty Wood. Ze względu na imitacje drewna oba elektryczne dyfuzory zapachowe świetnie komponują się z innymi naturalnymi elementami wyposażenia. Tak jak ceramiczne, mogą stanowić doskonały dodatek wnętrzarski zarówno w domu, jak i w miejscu pracy.

  

PORÓWNAJ ZALETY

Najważniejszym czynnikiem różnicującym oba dyfuzory jest wielkość pojemnika. Wood posiada pojemność aż 500 ml, natomiast Board – 150 ml, co w przypadku pierwszego modelu wydłuża czas nieprzerwanej pracy aż do 15 godzin, a w drugim zamyka się na 4 godzinach. Oba wyposażone są w różnokolorowe nastrojowe lampki led – Wood dysponuje 7 kolorami, w tym białym, zaś Board ma najwięcej ze wszystkich modeli, bo aż 8 barw światła.

 

 

Szukając dla siebie odpowiedniego dyfuzora, warto przede wszystkim wyobrazić go sobie w przestrzeni, w której chcemy go umieścić. Kiedy wybierzemy już model najlepiej komponujący się z naszym wnętrzem, można zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy go używać – czy umili on nam wieczory i będzie towarzyszył zasypianiu, czy raczej aktywujemy go w trakcie dnia? W domu czy w pracy? Odpowiadając na te pytania, łatwiej nam będzie wybrać dyfuzor dedykowany nam, aby czerpać jak najwięcej korzyści z aromaterapii. 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium