Olejki eteryczne na cellulit - naturalny sposób na pozbycie się skórki pomarańczowej 2

 

Czy wiesz, że możesz pomóc wyeliminować cellulit i wzmocnić szczotkowanie na sucho, używając olejków eterycznych? W tym artykule dowiesz się, czym są olejki eteryczne, w jaki sposób olejki eteryczne można wykorzystać na cellulit, jakie są najlepsze olejki eteryczne do stosowania na cellulit, jak prawidłowo rozcieńczyć olejki eteryczne do leczenia cellulitu i wiele więcej.

SPIS TREŚCI:

Co to jest cellulit

Cellulit to stan, który charakteryzuje się wgłębieniami, grudkami na udach, pośladkach, brzuchu i biodrach. Nierówne grudki mogą pojawić się również na ramionach i piersiach. Cellulit ma konsystencję podobną do skórki pomarańczowej przez co czasami jest tak nazywany. Cellulit mają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ale znacznie częściej występuje u dorosłych i dorastających kobiet niż u mężczyzn. Cellulit nie jest problemem medycznym, o który należy się martwić. Jest to jednak poważny problem kosmetyczny, zwłaszcza dla większości kobiet.

Jak stosować olejki eteryczne na cellulit?

To, co odróżnia zabiegi na bazie olejków eterycznych od innych nowoczesnych metod leczenia cellulitu, polega na tym, że olejki eteryczne są ukierunkowane na przyczynę ich powstawania, a nie tylko na objawy. Słabe krążenie, nagromadzenie tłuszczu pod skórą i słaba strukturalnie skóra, której brakuje kolagenu, przyczyniają się do powstawania cellulitu. Ponieważ olejki eteryczne mogą skutecznie poprawić wszystkie te stany, są one dość skuteczne w walce z cellulitem. Codzienne masowanie obszarów podatnych na cellulit skutecznie zmniejsza widoczność cellulitu. 

Oto popularne metody używania naturalnych olejków eterycznych, które służą do pozbycia się cellulitu, a także rozstępów:

Nakładanie olejku przy pomocy szczotki (do szczotkowania na sucho): weź szczotkę do ciała, nałóż kilka kropli olejku eterycznego i wetrzyj go w skórę kierując się ku górze - poprawi to krążenie krwi. Idealny czas na zabieg to przed wzięciem prysznica.

Masaż: Weź kilka kropli olejku i wmasuj je w skórę okrężnymi ruchami. Masaż poprawia krążenie krwi i ma korzystny wpływ na skórę. To świetny sposób na złuszczenie skóry przed prysznicem, otwarcie porów i usunięcie toksyn.

Kąpiel: pozwoli olejkowi wniknąć w głąb naskórka. Podczas mycia ugniataj i oklepuj problematyczne miejsca, aby pomóc olejowi rozbić złogi tłuszczu. 

Jaki olejek na cellulit wybrać?

Dzięki zawartych w nich składnikach wpływających na stan skóry, śmiało można nazwać je antycellulitowymi olejkami eterycznymi:

Grejpfrut 

Bromelaina to enzym znajdujący się w olejku grejpfrutowym. Enzym ten ma właściwości przeciwzapalne, które rozbijają cellulit. Zaobserwowano, że stosowany miejscowo olejek grejpfrutowy pomaga w utracie wagi. Poprzez redukcję tkanki tłuszczowej minimalizuje pojawienie się cellulitu. 

 

Drzewo cedrowe

Cedr to olejek na cellulit, który ma właściwości ściągające. Nie tylko redukuje złogi tłuszczu, ale także pomaga w poprawie krążenia. Regularnie stosowany na skórę olejek cedrowy napina luźną skórę i redukuje cellulit.

 

Geranium

Wmasowany w skórę olejek eteryczny usuwa nadmiar płynu, zmniejszając obrzęki, które mogą pogorszyć wygląd cellulitu. Jedne z głównych aktywnych składników chemicznych w geranium to mrówczan geranylu, linalol, geraniol i cytronellol. Składniki te mają właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwutleniające, dzięki czemu olejek jest przydatny w walce z cellulitem. Olejek geranium eliminuje martwe komórki skóry, jednocześnie zachęcając do regeneracji nowych. Przy ciągłym stosowaniu zwiększa się również produkcja kolagenu. Prowadzi to do jędrniejszej skóry, która jest mniej podatna na nacisk komórek tłuszczowych znajdujących się pod spodem.

 

Rozmaryn 

Olejek rozmarynowy ma właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwbakteryjne, które są przydatne w walce z cellulitem. Stosowany podczas masażu, olejek rozmarynowy wspomaga odblokowanie układu limfatycznego. W związku z tym poprawia się krążenie pod warstwami skóry. Zapobiega to gromadzeniu się nierównych złogów tłuszczu. 

 

Trawa cytrynowa 

Właściwości przeciwbólowe zawarte w oleju z trawy cytrynowej sprawiają, że jest to doskonały wybór dla poprawy krążenia w tkankach. Jeden z jego związków, limonen, zmniejsza stan zapalny poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych. Olejek z trawy cytrynowej może również rozpuszczać złogi tłuszczu pod skórą.

 

Koper włoski

Hormony przyczyniają się do powstawania cellulitu. Kiedy u kobiet występuje niskie stężenie estrogenów, zmniejsza się przepływ krwi do tkanek łącznych. Przekłada się to na niższy poziom kolagenu, co osłabia tkanki. Wmasowany w skórę olejek z kopru włoskiego jest wchłaniany do organizmu i naśladuje funkcje estrogenu. Dlatego jest to ważny olejek dla kobiet w okresie menopauzy, które walczą z cellulitem.

 

Jagody jałowca 

Olejek z jałowca minimalizuje powstawanie cellulitu poprzez wspomaganie prawidłowego odprowadzania wody w układzie limfatycznym. Dzięki temu pozbywa się retencji wody, która powoduje stan zapalny, co jest czynnikiem ryzyka cellulitu. Olejek może również wspomagać odmładzanie tkanki skórnej, pomagając zmniejszyć wgłębienia poprzez zwiększenie elastyczności tkanki łącznej.

 

Cyprys 

Po nałożeniu na skórę olejek cyprysowy powoduje kurczenie się komórek skóry. Skutkuje to lepszym krążeniem krwi i drenażem. Dzięki temu toksyny są odpowiednio eliminowane ze struktury skóry i zapobiega się zatrzymywaniu wody. W ten sposób unika się lub zmniejsza występowanie cellulitu. 

 

Słodka Pomarańcza

Poprawia krążenie krwi i pomaga zapobiegać gromadzeniu się limfy i zatrzymywaniu wody. Olejek pomarańczowy napina skórę, wzmacnia naczynia krwionośne oraz niweluje widoczność blizn i rozstępów.

Jak prawidłowo rozcieńczyć olejki eteryczne?

Olejki eteryczne mogą powodować podrażnienia po nałożeniu na skórę w swojej pierwotnej postaci. Dla bezpiecznego stosowania i szybszego wchłaniania się w skórę należy je rozcieńczyć olejem nośnikowym. 

Przykładami takich olejów bazowych jest m.in. olej migdałowy, makadamia, arganowy, jojoba, kokosowy, rycynowy, rokitnikowy, orzechowy, awokado i z pestek moreli.

Oto wskazówki dotyczące prawidłowego rozcieńczania olejków eterycznych:

  • 1%: 1 kropla olejku eterycznego na łyżeczkę oleju nośnikowego
  • 3%: 3 krople olejku eterycznego na łyżeczkę oleju nośnikowego
  • 5%: 5 kropli olejku eterycznego na łyżeczkę oleju nośnikowego

Najlepszy olej nośnikowy do olejków eterycznych na cellulit, to taki, który jest w 100% czysty, nierafinowany i tłoczony na zimno bez dodatków i sztucznych składników. Zaletą tłoczonych na zimno olejów nośnikowych jest to, że nie są podgrzewane. W związku z tym zachowane są ich pełne wartości. Oleje nośnikowe mają różne właściwości terapeutyczne, które opierają się na zawartych w nich naturalnych składnikach odżywczych i niezbędnych nienasyconych kwasach tłuszczowych. Połączenie odpowiedniego oleju nośnikowego z olejkiem eterycznym może przynieść niesamowite korzyści, które chcesz osiągnąć.

Najlepsze oleje bazowe na cellulit

Naturalne oleje roślinne wspomagające walkę z pomarańczową skórką:

Olej migdałowy

Bogaty w witaminę E, wnika głęboko w skórę, nawilżając jej poszczególne warstwy i zapewniając ochronę antyoksydacyjną.

 

Olej arganowy

Intensywnie odżywczy olej, nie tylko doskonale nawilża i chroni, ale także zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, co prowadzi do ujędrniania skóry.

 

Olej z nasion gorczycy

Ze względu na swoją zdolność do wywoływania uczucia ciepła, ten ostry olej nośnikowy od dawna jest stosowany w leczeniu cellulitu w Ajurwedzie. Dodatkowo, unikalna mieszanka lipidów i składników odżywczych pozwala wniknąć w głąb skóry i poprawić jej stan, neutralizować uszkodzenia oksydacyjne, a także przyspieszać obrót kolagenem.

 

Olej kameliowy

Pochodzący z nasion krzewu herbacianego, olej ten jest środkiem ściągającym, który ma również silne właściwości przeciwutleniające. Nie tylko chroni struktury skóry, ale także pomaga je napinać i tonizować.

 

Olej z wiesiołka

Ten lepki olej poprawia zdrowie struktur skórnych i łącznych, jednocześnie chroniąc je przed działaniem wolnych rodników i stanów zapalnych.

 

Olej jojoba

Bardzo popularny, ponieważ posiada właściwości nawilżające, nie pozostawiając po sobie tłustej warstwy na skórze. Co więcej, jego skład chemiczny jest podobny do sebum, co zapewnia głębokie dotarcie do warstw skóry.

Przepisy na mieszanki olejków na cellulit

Aby uzyskać najlepsze rezultaty leczenia cellulitu przy użyciu olejków eterycznych, może być konieczne zmieszanie dwóch lub więcej rodzajów olejków. Niektóre z mieszanek, które mogą przyspieszyć pozbycie się skórki pomarańczowej:

 

Mieszanka do masażu nr 1:

  • 10 kropli olejku cytrynowego
  • 12 kropli olejku grejpfrutowego
  • 8 kropli oleju z kopru włoskiego
  • 2 łyżki oleju migdałowego
  • 5 kropli oleju jojoba
  • 5 kropli oleju marchewkowego

Mieszanka do masażu nr 2:

  • 5 kropli kopru włoskiego
  • 5 kropli rozmarynu 
  • 5 kropli cytryny 
  • 4 łyżeczki wybranego oleju nośnikowego

Mieszanka do masażu nr 3:

  • 6 kropli oregano
  • 10 kropli cytryny
  • 14 kropli jałowca 
  • 5 kropli jojoby
  • 5 kropli oleju marchewkowego
  • 2 łyżki oleju migdałowego 

 

Mieszanka do kąpieli: 

  • Po 2 krople kopru włoskiego, bazylii i olejku rozmarynowego
  • 5 kropli olejku geranium
  • 2 szklanki soli Epsom
  • 1 łyżeczka mleka
  • 1 szklanka soli morskiej
  • 3 krople olejku z kurkumy

Peeling antycellulitowy

  • 2 łyżeczki fusów z kawy
  • 2 łyżki soli morskiej
  • 20 ml oleju z nasion gorczycy
  • 15 ml oleju z wiesiołka
  • 10 kropli grejpfruta
  • 8 kropli paczuli
  • 2 krople goździka
  • 2 krople cynamonu
  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego

Wymieszaj oleje i przechowuj w ciemnej butelce, natomiast pozostałe składniki dodawaj tylko wtedy, gdy zamierzasz użyć peelingu. Nakładaj na partie ciała objęte cellulitem, wykonując ruchy w górę i okrężnymi ruchami. Każdy obszar objęty cellulitem, powinien otrzymać co najmniej 2-3 minuty masażu. Pozostały peeling możesz użyć jako maskę - przykryj leczony obszar folią spożywczą. Pozostaw składniki na skórze przez 30 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Osusz skórę i nawilż.

Sposoby na naturalne pozbycie się cellulitu

Spożywaj odpowiednie pokarmy

Wiesz jakie spustoszenie fast foody, rafinowane węglowodany, cukier i napoje gazowane sieją na wszystkich częściach twojego ciała. Te pokarmy nie tylko powodują przyrost masy ciała, ale także prowadzą do rozległego stanu zapalnego w organizmie, który dosłownie niszczy tkankę łączną co jest przyczyną powstawania cellulitu. Sięgaj po zdrową żywność, a zobaczysz, że wszystkie te witaminy i minerały z kolorowych owoców i warzyw dosłownie cofną czas dla twojego ciała.

 

Wykonuj regularny wysiłek fizyczny

Bycie w dobrej formie nie gwarantuje, że nigdy nie będziesz cierpieć na cellulit. Jednak trening siłowy, a nawet joga, mogą znacznie poprawić siłę i integralność włókien łącznych.

 

Pij dużo wody

Nie lekceważ siły H2O, jeśli chodzi o utrzymanie skóry i jej struktur wspierających w pełni zdrowia. W rzeczywistości nic nie wypłukuje toksyn i nie pobudza krążenia i metabolizmu tak jak woda. Ale jeśli chcesz uzyskać więcej z płynów, które wkładasz do swojego ciała, możesz w pełni wykorzystać to, co Matka Natura ma do zaoferowania dzięki naparom z kozieradki, pokrzywy lub kopru włoskiego

 

Pamiętaj o witaminach

Wysokiej jakości multiwitamina i dodatkowa porcja witaminy C z pewnością pomogą Ci w walce z cellulitem. Ponadto zioła takie jak mniszek lekarski i wyciąg z kasztanowca dają obiecujące rezultaty w walce z cellulitem. Nie zapomnij również o codziennej dawce przeciwutleniaczy Omega 3 z wysokiej jakości oleju lub spożywania siemienia lnianego.

 

Ocet jabłkowy

Stale pojawia się na liście popularnych domowych środków zaradczych o szerokim zakresie zastosowań, z których jednym jest jego zdolność do wypłukiwania toksyn, które mogą zostać uwięzione w skórze. Wynika to z faktu, że ocet jabłkowy jest bogaty w minerały, takie jak potas, wapń i magnez, a także zawiera alfa-hydroksykwasy, które odgrywają rolę w utrzymaniu zdrowia i elastyczności skóry. Przygotuj roztwór złożony z dwóch części wody i jednej części octu jabłkowego. Wetrzyj tę mieszankę w dotknięty obszar. Pozostaw na skórze na około 30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Być może będziesz musiał spłukać więcej niż raz, aby pozbyć się silnego zapachu octu jabłkowego. Ta domowa mikstura pomoże poprawić jędrność i wygląd Twojej skóry.

 

Pomidory

Pomidory są bogatym źródłem likopenu, związku organicznego, który przyczynia się do zapobiegania rozpadowi kolagenu. Zmiksuj dwa pomidory, a następnie dodaj jedną łyżeczkę świeżego soku z cytryny. Rozprowadź tę pastę na problematycznym obszarze i pozostaw na około 10 do 15 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Powtarzaj ten zabieg codziennie, aż zaczniesz widzieć poprawę stanu swojej skóry.

Środki ostrożności jakie należy podjąć podczas używania olejków eterycznych

  • Zawsze należy wykonać test uczuleniowy przed nałożeniem nowego oleju na skórę. Test polega na nałożeniu olejku na niewielką powierzchnię skóry np. na nadgarstku. Jeśli po 24h nie wystąpi podrażnienie, możesz stosować olejek bez obaw na pozostałe partie ciała. Olejki eteryczne mogą powodować podrażnienia skóry, a nawet oparzenia. Test płatkowy pozwala zaobserwować, czy Twoja skóra będzie miała reakcję alergiczną, czy nie.
  • Stosując olejki cytrusowe, unikaj ekspozycji na słońce - mogą one prowadzić do reakcji fotouczuleniowej.
  • Nigdy nie spożywaj olejków eterycznych, ponieważ mogą być toksyczne. Olejki eteryczne są przeznaczone do wdychania lub nakładania na skórę miejscowo po zmieszaniu z olejem nośnikowym. 
  • Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, przed użyciem olejków eterycznych skonsultuj się z lekarzem.

 

 

 

Komentarze do wpisu (2)

22 listopada 2022

Kiedyś byłam sceptyczna co do olejków, ale z biegiem czasu się do nich co raz bardziej przekonuję. Myślałam, że to będzie taki pic na wodę, ale jednak zaczęłam używać kilku olejków do masażu i realnie przynosi to efekty. Inna sprawa, że o wiele wygodniej chodzą ręce czy bańki na podkładzie, który jest tłusty. Aż miło się masować. Wiadomo, że pojedynczy olejek to za mało by zrobić dużą różnicę jeżeli chodzi o pielęgnację, ale stosuję obecnie vialise lifting effects i do tego też mieszankę olejku z geraniu, jałowca i grejpfruta i bardzo sobie taki zestaw chwalę.

27 lipca 2023

Mieszankę do masażu to bym kupiła od Was :D Takie shot cytrusowy dla skóry. Totalnie bym była chętna. Sama mam tylko olejek pomarańczowy, ale ilość przez Was propozycji sprawiła, ze się zainteresuję też innymi :D Może coś lepiej by na mnie zadziałało niż pomarańcz :D Poza tym jeszcze poza olejkiem używam nolicell i na ten moment nie mogę narzekać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium