Właściwości olejku Ylang Ylang 0
Właściwości olejku Ylang Ylang

Właściwości olejku Ylang Ylang 

Jak działa naturalny olejek eteryczny Ylang Ylang?

Ylang Ylang to żółty kwiat w kształcie gwiazdy, powszechnie określany w aromaterapii jako „kwiat kwiatów”. To duże, tropikalne, wiecznie zielone drzewo, pochodzi z wysp Południowego Pacyfiku. 

Drzewa Ylang Ylang wytwarzają głęboko pachnące żółte kwiaty, które kwitną tylko w nocy i właśnie wtedy uwalniają swój najintensywniejszy zapach, aby przyciągnąć latające w nocy ćmy, które je zapylają. Aby uchwycić szczytowy zapach, kwiaty Ylang Ylang są zbierane o wschodzie słońca, a następnie od razu poddawane destylacji parowej.  Drzewo produkuje żółte, różowe i fioletowe kwiaty, ale to właśnie żółte kwiaty są cenione za najwyższej jakości olejki eteryczne.

W tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej uważa się, że olejek ten ma właściwości uspokajające i podnoszące na duchu. 

Olejek eteryczny Ylang ylang może pomóc w zaburzeniu równowagi, pomoże zrelaksować się, zharmonizować umysł i ducha oraz zachęci do zmysłowości i miłości - jest jednym z popularnych afrodyzjaków. 

Ciekawostka: Ylang Ylang jest często używany jako nuta głowy w perfumach, m.in w takich jak Chanel Number Five.

Ponieważ Ylang Ylang słynie w aromaterapii ze swoich właściwości kojących i łagodzących, jest częstym składnikiem produktów służących do relaksacji i spa. 

Właściwości olejku Ylang Ylang:

  • zmniejsza niepokój i zwiększa poczucie własnej wartości,
  • wdychanie olejku ma działanie uspokajające, znacznie zmniejszając skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi, a także tętno,
  • Ylang Ylang zawiera linalol, związek o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwzapalnych,
  • w wielu częściach świata kwiaty Ylang Ylang są ubijane na pastę i używane jako środek wziewny w leczeniu astmy,
  • suszone kwiaty Ylang Ylang są stosowane w leczeniu objawów malarii w krajach azjatyckich,
  • Ylang Ylang jest stosowany jako środek w celu zwiększenia pożądania seksualnego.

W HomeAir oferujemy 100% czysty olejek eteryczny Ylang Ylang jako pojedynczą nutę, dzięki czemu możesz mieszać i eksperymentować z tą kwiatową i euforyczną nutą zgodnie ze swoimi preferencjami. 

Mieszanka Magic Love posiada słodkie, kwiatowe i korzenne nuty. Kiedy chcesz stworzyć romantyczną atmosferę, ta relaksująca mieszanka jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Ylang Ylang w połączeniu z olejkiem paczuli, rozładuje napięcie, a dodatek olejku z jagody jałowca pobudzi ciało i umysł.

Teraz, gdy dowiedziałeś się więcej o tym, jak używać Ylang Ylang do wspierania codziennego dobrego samopoczucia, mamy nadzieję, że z radością wprowadzisz słodkie i kwiatowe nuty Ylang Ylang do swoich osobistych praktyk i rytuałów.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium