Jakie olejki można stosować w dyfuzorach 0
Jakie olejki można stosować w ultradźwiękowym dyfuzorze zapachowym

Jakie olejki można stosować w dyfuzorach

Jaka jest różnica między naturalnymi olejkami eterycznymi a olejkami zapachowymi?

Mówiąc najprościej, olejki eteryczne pochodzą z roślin, a olejki zapachowe są tajemniczą miksturą nieujawnionych syntetycznych substancji chemicznych.

Z definicji aromaterapia to praktyka lecznicza polegająca na użyciu naturalnych olejków eterycznych w celu poprawy samopoczucia psychicznego i fizycznego. Nazywanie czegoś naturalnym, co zawiera syntetyczny zapach, jest jednym z najczęstszych błędnych interpretacji wśród produktów naturalnych.

Olejek zapachowy to nie aromaterapia.

Olejki eteryczne to lotne ekstrakty roślinne otrzymywane z destylacji parowej lub tłoczenia na zimno kwiatów, kory, łodyg, liści, skórki, korzeni, nasion, żywic lub innych części rośliny.

Olejki eteryczne to destylowane z parą wodną czyste ekstrakty roślinne stosowane do aromaterapii, aromatyzowania lub leczenia. Olejki zapachowe natomiast, są to syntetycznie wytwarzane chemiczne związki zapachowe, które można znaleźć wszędzie we współczesnym życiu.

Trudno jest uciec od syntetycznych olejków zapachowych, ponieważ znajdują się one w większości dostępnych na rynku produktów czyszczących, odświeżaczy do pomieszczeń, produktów do higieny osobistej, środków do prania, środków do dezynfekcji rąk, pieluch dla niemowląt, papieru toaletowego, tamponów, żywności, napojów, słodyczy i wiele więcej.

Wiele produktów do pielęgnacji skóry, mydeł i świec, nawet tych oznaczonych jako „naturalne”, często zawiera olejki zapachowe. Na etykiecie mydła często pojawia się informacja „zawiera olejki eteryczne”. Taka etykieta może jednak mylić - zawsze warto sprawdzić, czy nie zawiera również olejków zapachowych.

Olejki zapachowe są niepożądane, ponieważ te syntetyczne związki wysuszają i podrażniają skórę oraz mogą powodować wiele innych potencjalnie poważnych problemów zdrowotnych.

W HomeAir wszystkie nasze olejki są naturalne i zawierają tylko prawdziwe ekstrakty roślinne. Zawsze zaleca się przeczytanie etykiety produktu przed zakupem lub użyciem, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę.

Jeśli lista składników zawiera słowa: parfum, olejek zapachowy, fragrance oil, FO, perfumy, oznacza to, że jest to olejek syntetyczny, mimo że na etykiecie może znajdować się informacja, że jest to produkt naturalny.

Syntetyczny zapach jest jednym z najważniejszych składników kosmetyków. Znajdziesz go na liście toksycznych składników kosmetycznych, których należy unikać, u każdego eksperta od naturalnego piękna . Spalanie syntetycznych olejków zapachowych w świecach lub wdychanie ich przy pomocy dyfuzora zapachowego jest potencjalnie nawet gorsze niż używanie ich w kosmetykach.

Stosowanie sztucznych olejków zapachowych może powodować bóle oraz zawroty głowy, wysypkę, kaszel, wymioty lub podrażnienie skóry.

Wykazano również, że syntetyczne zapachy zawierają substancje zaburzające działanie hormonów, które są związane z nieprawidłową reprodukcją komórek. Firmy używające olejków zapachowych czasami twierdzą, że ich produkty nie zawierają alkoholu i ftalanów (środek rakotwórczy), ale prawdę mówiąc, nadal są toksyczną substancją syntetyczną.

Dodając do dyfuzora olejek zapachowy, tworzysz chemiczny koktajl, który wcale nie jest zdrowy, a już na pewno nie jest to uzdrawiająca sztuka aromaterapii.

W naszych urządzeniach zalecamy stosowanie naturalnych olejków eterycznych, ponieważ te ze sztucznymi składnikami, mogą powodować uszkodzenia płytki ultradźwiękowej lub innych elementów - co może skutkować utratą gwarancji.

Aby uniknąć syntetyków, szukaj naturalnych marek z produktami zawierającymi czyste olejki eteryczne. Możesz również skorzystać z naszej oferty olejków zobacz teraz

Składniki naszych olejków eterycznych pochodzą z certyfikowanych i ekologicznych upraw. Każdy składnik olejku lub mieszanki jest wyraźnie wymieniony na naszych etykietach. W naszych produktach nie ma sztucznych zapachów ani parabenów - sama natura.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium