Jaką wodę stosować w dyfuzorach zapachowych 3
Jaką wodę stosować w dyfuzorach zapachowych

Jaką wodę stosować w dyfuzorach zapachowych

Jaka woda będzie odpowiednia dla Twojego ultradźwiękowego dyfuzora zapachowego? 

Wreszcie posiadasz swój upragniony ultradźwiękowy dyfuzor olejków eterycznych. Zakupiłeś również buteleczką swojego ulubionego olejku eterycznego i jesteś gotowy na relaksujący wieczór z aromaterapią. 

Ale jakiego rodzaju wody należy użyć w dyfuzorze olejków eterycznych? 

Czy używanie wody z kranu jest bezpieczne? Czy musisz wydawać pieniądze na wodę destylowaną? Są to pytania, które często słyszymy i mamy nadzieję, że poniżej znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

Na pierwszym miejscu zalecamy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. Dyfuzory działają z różnymi rodzajami wody. W wielu modelach dyfuzorów olejków eterycznych zaleca się stosowanie wody z kranu, ponieważ zawiera ona naturalne minerały, które pomagają wodzie wytwarzać większą mgiełkę niż przy użyciu wody destylowanej. Musimy jednak pamiętać, aby ta woda nie była zbyt zima, ani zbyt gorąca. Najlepsza będzie woda w temperaturze pokojowej.

Obecnie coraz większa ilość producentów dyfuzorów zapachowych zaleca stosowanie wody destylowanej lub filtrowanej, aby zmniejszyć gromadzenie się osadów mineralnych na płycie ultradźwiękowej i zbiorniku wody. W naszych dyfuzorach m.in. Dyfuzor zapachowy ANANAS, Dyfuzor zapachowy BOARD zaleca się stosować wodę destylowaną. Są zaprojektowane tak, aby radzić sobie z twardością wody wodociągowej, ale działają dłużej i lepiej z wodą destylowaną.

Oto kilka podstawowych informacji na temat różnic między wodą z kranu, wodą destylowaną i filtrowaną, a także niektóre zalety i wady stosowania każdego z nich w dyfuzorze olejków eterycznych.

Woda z kranu - woda z kranu jest filtrowana, ale zawiera śladowe ilości zanieczyszczeń, minerałów, a czasami dodatków do uzdatniania wody.

Plusy

 • Jest to najtańsze źródło wody dla Twojego dyfuzora i mamy do niej dostęp w każdej chwili.
 • Zawiera więcej minerałów niż inne źródła wody, które są ważne w przemianie wody w parę.

Wady

 • Wszelkie minerały i zanieczyszczenia obecne w wodzie z kranu mogą zostać rozproszone w postaci mgiełki i mogą osadzać się na meblach oraz na naszych płucach!
 • Przez osad mineralny, dyfuzor będzie wymagał częstszego i dokładniejszego czyszczenia.

Woda destylowana  - woda destylowana przechodzi proces destylacji, który usuwa zanieczyszczenia wody wraz ze wszystkimi minerałami. 

Plusy

 • Jest to najczystsze źródło wody, jakiego można użyć w dyfuzorze olejków eterycznych, dzięki czemu czas czyszczenia zostanie zminimalizowany, a żywotność dyfuzora zostanie wydłużona.
 • Możesz być pewien, że nie wdychasz żadnych zanieczyszczeń z używanej wody. 
Wady
 • Droższa niż woda z kranu.
 • Woda destylowana nie zawiera minerałów i dlatego nie paruje tak dobrze, jak woda z kranu.

Filtrowana woda - oczyszczona woda butelkowana i woda z kranu, która jest filtrowana przy kranie lub lodówce, nie jest tak czysta jak woda destylowana, ale zawiera mniej zanieczyszczeń i minerałów niż woda z kranu.

Plusy

 • Stosunkowo niedroga opcja z małą ilością zanieczyszczeń.
 • Niska zawartość minerałów pomaga wodzie zamieniać się w parę lepiej niż woda destylowana i wymaga mniej czyszczenia niż woda wodociągowa.

Wady

 • Nie jest tak czysta jak woda destylowana.
 • Kosztuje trochę więcej niż woda z kranu.

Jak widać, w dyfuzorze olejków eterycznych można użyć wody z kranu, ale może to nie być najlepsza opcja. Uważamy, że powinieneś używać możliwie najczystszej wody, która mieści się w Twoim budżecie i nadal pozwala dyfuzorowi działać prawidłowo. Mamy nadzieję, że te informacje okazały się pomocne i wybierzesz odpowiedni rodzaj wody dla swojego dyfuzora do aromaterapii.

 

 

Komentarze do wpisu (3)

9 lipca 2023

Witam, czy można wdychać mglę z dyfuzora?

17 lipca 2023

Panie Andrzeju, tak :)

4 listopada 2023

A jak sprawa wygląda z solą fizjologiczną + olejek?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium