Jak używać olejków eterycznych 0
Jak używać olejków eterycznych

Jak używać olejków eterycznych?

Jak prawidłowo korzystać z dobrodziejstw naturalnych olejków eterycznych?

Najczęstszym sposobem używania olejków eterycznych jest ich wdychanie, zarówno ze względu na ich niesamowity zapach jak i właściwości terapeutyczne.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów używania olejków eterycznych.

Dyfuzor ultradźwiękowy

Dodaj 3-10 kropli naturalnego olejku eterycznego na 100 ml wody – ilość uzależniona jest od intensywności zapachu oraz naszych preferencji. Warto zacząć od mniejszych ilości, a w razie potrzeby ją zwiększać.

Wdychanie

Najłatwiejszą metodą inhalacji jest otwarcie butelki czystego olejku eterycznego i kilkukrotny głęboki wdech. Nie pozwól jednak, aby nierozcieńczony olejek dotknął Twojej skóry.

„Parówka”

Do miski z gorącą wodą dodaj kilka kropli olejku eterycznego. Pochyl się nad miską, umieść ręcznik na głowie i misce. Zamknij oczy i wdychaj głęboko parę przez kilka minut. Powtarzaj kilka razy w ciągu dnia.

Suche parowanie

Nałóż 1-2 krople olejku eterycznego na wacik lub chusteczkę. Trzymaj tuż przy nosie i wdychaj. Taką chusteczkę możesz również włożyć do otworów wentylacyjnych w samochodzie lub do poszewki na poduszkę.

Masaż lub miejscowo na skórę

Konieczne jest rozcieńczenie olejku eterycznego z olejem nośnikowym – 10 kropli na 20 ml olejku bazowego np. oliwa z oliwek. Następnie wykonaj masaż pleców lub całego ciała. Skoncentruj się na obszarach bólu mięśni lub napięcia. Możesz również delikatnie wetrzeć olejek w punkty takie jak skronie lub nadgarstki oraz użyć olejków do masażu stóp.

Kąpiel

Rozcieńcz 5-10 kropli olejku eterycznego z olejem bazowym przed dodaniem go do wody w wannie.

Nawilżacz

Jeśli zdecydujesz się dodać olejki eteryczne do nawilżacza, zapoznaj się ze wskazówkami producenta. Niektórzy producenci nawilżaczy ultradźwiękowych nie zalecają stosowania olejków eterycznych. Aby użyć olejków eterycznych w nawilżaczu, dodaj kilka kropli do zbiornika na wodę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium