Jak działa ultradźwiękowy dyfuzor zapachowy? 2
Jak działa ultradźwiękowy dyfuzor zapachowy?

Najnowocześniejsza ultradźwiękowa technologia zastosowana w dyfuzorach, nie tylko odświeży Twój dom, ale także zapewni bezpieczniejsze, przyjazne dla ziemi oczyszczanie oraz aromatyzowanie, a przy tym poprawi jakość Twojego oddychania i ogólny stan zdrowia.

Jak działa dyfuzor ultradźwiękowy?

Wystarczy wlać wodę oraz dodać kilka kropel olejku eterycznego, który osadza się na powierzchni wody. Używając dyfuzora ultradźwiękowego, olejki eteryczne rozbijane są wraz z wodą za pomocą wibracji tworzonych przez malutką płytkę ultradźwiękową. Jest to naturalny proces, ponieważ olejki nie są podgrzewane, przez co zachowują swoje pełne właściwości. Wytwarzana mgiełka jest chłodna i pachnąca, więc możesz poczuć się jak na spacerze na świeżym powietrzu.

Jakich olejków używać w dyfuzorze ultradźwiękowym?

W dyfuzorze zawsze należy używać olejków eterycznych, które są w 100% naturalne. Masz wtedy gwarancję jakości tego co wdychasz do swojego organizmu. Możesz używać pojedynczych olejków lub sięgnąć po mieszanki, które można przygotować samemu lub zakupić już gotowe. Wyjątkowość dyfuzora polega na tym, że możesz łatwo i w każdej chwili zmieniać zapach w zależności od nastroju.

Czy dyfuzor ultradźwiękowy to nawilżacz?

Dyfuzory ultradźwiękowe dodają trochę wilgoci do powietrza, ale nie tak bardzo, jak tradycyjny nawilżacz. Jeśli jednak dyfuzor znajduje się blisko Ciebie np. na biurku podczas pracy lub szafce nocnej podczas snu, możesz poczuć odrobinę chłodnej mgiełki, warto o tym pomyśleć jako o dodatkowej korzyści. Należy jednak pamiętać, że głównym celem dyfuzora ultradźwiękowego jest aromaterapia, a nie wytwarzanie wilgoci tak, jak robi to nawilżacz.

Jak odpowiednio używać dyfuzora ultradźwiękowego?

Zbiornik dyfuzora należy wypełnić wodą z dodatkiem olejku eterycznego. Warto używać wody destylowanej, nie tylko wpłynie to na żywotność urządzenia, ale będzie bardziej bezpieczne dla Twojego organizmu, ponieważ minerały zawarte w wodzie kranowej mogą osiadać na Twoich płucach.

Ilość stosowanego olejku zależy od wielkości zbiornika. Zazwyczaj wystarczy od trzech do pięciu kropli olejku eterycznego na 100 ml wody. Jednak zależy to od rodzaju użytego olejku, może się okazać, że niektóre zapachy nie są tak silne, a niektóre olejki eteryczne są niemal przytłaczające. Łagodniejsze olejki mogą potrzebować dodania większej ilości, aby osiągnąć pożądaną moc zapachu. Wiele zależy również od osobistych preferencji.

Czyszczenie dyfuzora jest bardzo ważne, ponieważ pozostałości olejku mogą gromadzić się wewnątrz, wpływając na jego działanie. Przy każdej zmianie rodzaju olejku, należy wyczyścić dyfuzor bawełnianą wilgotną szmatką i pozostawić zbiornik do wyschnięcia. Warto również co jakiś czas wykonać „generalne” czyszczenie przy użyciu wody z octem oraz patyczka kosmetycznego ze spirytusem.

Jakie korzyści może przynieść używanie dyfuzora ultradźwiękowego?

Pomoże się zrelaksować - delikatne zapachy i ich kojące działanie to doskonały sposób na wieczorny relaks. Aromaterapia to świetny dodatek do codziennej rutyny, ale może być również idealnym rozwiązaniem w chwilach stresu i napięcia.

Poprawia skupienie - wybór energetyzującego zapachu, takiego jak cytrusy, zwiększy czujność, a także zdolność koncentracji i skupienia.

Poprawia nastrój - niezależnie od tego, czy czujesz się dobrze, czy jesteś trochę przygnębiony, aromaterapia może pomóc Ci się podnieść i sprawić, że poczujesz się lepiej.

Może złagodzić bóle stawów - aromaterapia może poprawić Twoje samopoczucie i doprowadzić do uwolnienia hormonów szczęścia co to z kolei zmniejsza psychologiczne odczuwanie bólu, w tym problemów ze stawami.

Pomaga oczyścić drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie – dyfundujący olejek eteryczny utrzymuje uczucie czystych dróg oddechowych i łatwego oddychania, jednocześnie minimalizując skutki chorób sezonowych.

Poprawia jakość snu - stosowanie uspokajającego zapachu w dyfuzorze przed snem, pomoże Ci się zrelaksować i przygotować do głębokiego odpoczynku.

Może zmniejszyć napięcie i bolesność mięśni - jeśli odczuwasz ból po treningu lub czujesz się sztywny po długim dniu spędzonym przy biurku, usiądź lub połóż się, uruchamiając dyfuzor zapachowy i poczuj, jak twoje ciało się odpręża. Aby uzyskać dodatkowe korzyści, możesz również wziąć kilka kropli olejku rozpuszczając go w oleju bazowym i wmasować go bezpośrednio w mięsień.

Zachęca do zdrowych nawyków żywieniowych - zapach jest ważnym elementem odczuwania głodu. Niektóre badania wskazują, że samo wąchanie jedzenia zaspokaja głód. Dyfuzja olejków eterycznych może pomóc w opanowaniu głodu i promować zdrowe nawyki żywieniowe poprzez zwiększenie siły woli i zmniejszenie chęci podjadania między posiłkami.

Pomaga złagodzić wahania nastroju w okresie hormonalnym - wiele kobiet staje się humorzastych podczas miesiączki lub w wyniku innych zmian hormonalnych. Odpowiednio dobrane olejki mogą pomóc złagodzić te objawy.

Minimalizuje skutki chorób sezonowych - aromaterapia wspiera zdrowy układ odpornościowy i pomaga chronić zarówno Ciebie, jak i Twoje dzieci przed chorobami sezonowymi, zwłaszcza zimą.

Dyfuzory ultradźwiękowe to idealne rozwiązanie do otulenia domu pięknym zapachem i czerpania korzyści z aromaterapii. Są łatwe w użyciu, proste w utrzymaniu i wytwarzają bezpieczne i pełne wartości aromaty.

Komentarze do wpisu (2)

8 stycznia 2021

Bardzo dobry wpis. Teraz wiem, że warto wybrać dyfuzor ultradźwiękowy, aby nie podgrzewał moich ulubionych olejków jak to do tej pory robiłam np. w kominku do aromaterapii.

1 listopada 2021

No nie wiem. W takim razie dyfuzor ultradźwiękowy to nie to samo co nawilzacz ultradźwiękowy? Bo z tego mi wiadomo najlepsze i najzdrowsze nawilżacze sa ewaporacyjne.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium