Dyfuzor zapachowy - poprawa jakości powietrza 0
Dyfuzor zapachowy - poprawa jakości powietrza

Dyfuzor zapachowy - poprawa jakości powietrza

Życie w mieście to ekscytacja i rozrywka, ale to także kontakt z zanieczyszczeniami na każdym kroku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w naszych domach, w biurze, czy w podróży, często mamy do czynienia z brakiem świeżego powietrza i całkowitym brakiem dostępu do powietrza wypełnionego roślinami.

Olejki eteryczne są potęgą pochodzenia roślinnego. Mogą natychmiast przynieść korzyści, jakie płyną z przebywania na łonie natury, nawet jeśli mieszkasz, pracujesz, oddychasz i jesz w samym sercu miasta.

Aby zrozumieć działanie olejków eterycznych najpierw wyobraź sobie jak bierzesz głęboki oddech w środku spokojnego odległego lasu. Następnie zastanów się, jak czuje się Twoje ciało w tym momencie.

Co więcej, kiedy jesteś połączony z naturą, twoje ciało uwalnia hormony zwane endorfinami, które podnoszą poziom szczęścia, uspokajają umysł i pomagają poczuć się lepiej.

Oto cztery sposoby na stworzenie leśnego sanktuarium zdrowia w domu, w biurze, a nawet podczas codziennych dojazdów do pracy.

  1. Trzymaj dyfuzor obok łóżka

Spędzamy około ośmiu z każdych dwudziestu czterech godzin oddychając i śniąc w naszych sypialniach. Dyfuzor zapachowy może nie tylko pomóc w wypełnieniu azylu snu odświeżającą i nawilżającą mgiełką, ale unoszące się w powietrzu olejki eteryczne mogą również stać się częścią Twojej rutyny, aby pomóc Ci uzyskać lepszy i głębszy sen.

Dodaj swój ulubiony relaksujący olejek i włączaj dyfuzor ultradźwiękowy o tej samej porze każdej nocy, pozwalając korzyściom olejków eterycznych przepływać przez powietrze i dać sygnał swojej głowie, że czas się uspokoić.

Rano zmień olejek na cytrusowy i rozpocznij dzień pełen energii!

  1. Nie zapominaj o olejkach podczas podróży

Spaliny samochodowe, kurz, mocne perfumy obcej osoby w autobusie - wszędzie są zanieczyszczenia powietrza. Przed wyruszeniem w drogę, wmasuj pod nos i klatkę piersiową mentolowy olejek eteryczny. Niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy autobusem, pociągiem czy samochodem, poczujesz korzyści płynące z mentolu. Ta mieszanka przeniesie Cię do naturalnego świata w krótszym czasie niż czekałeś w kolejce po kawę.

  1. Nie zapominaj o zapachu podczas porządków w domu

Ważne jest to, co wprowadzamy do powietrza i co wprowadzamy do naszych ciał, jak i to co wybieramy do czyszczenia powierzchni w naszych domach. Tradycyjne środki czystości mogą narazić nas na działanie agresywnych chemikaliów i sztucznych zapachów, które z kolei mogą siać spustoszenie w naszym zdrowiu. Wybierając produkty do swojego gospodarstwa domowego, zawsze czytaj etykiety i jeśli to możliwe wybieraj w 100% naturalne środki.

  1. Odśwież meble i pościel za pomocą olejków eterycznych

Kurz i inne alergeny unoszące się w powietrzu nie tylko wpływają na powietrze, którym oddychasz, ale także osadzają się na powierzchniach, takich jak meble. Stwórz comiesięczną rutynę odświeżania kanapy, krzeseł, poduszek i koców za pomocą olejków eterycznych w sprayu na bazie roślin i oddychaj spokojnie, wiedząc, że dbasz o cały dom i powietrze wokół siebie.

Chociaż tego nie widzimy, powietrze, którym oddychamy ma ogromny wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Jeśli mieszkasz i pracujesz w środku betonowej dżungli, otocz się leczniczą mocą roślin, używając olejków eterycznych i produktów roślinnych.

Weź głęboki oddech - nawet takie najmniejsze czynności mogą mieć duży wpływ na nasze zdrowie. Spróbuj dodać kilka nowych rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych do swojego dnia, tygodnia lub miesiąca i zobacz, jak poprawia się Twoje samopoczucie.

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium