Naturalne olejki eteryczne wzbudzają ogromne zainteresowanie, gdyż wspierają zdrowie i dobre samopoczucie. Ponadto wykorzystuje się je do sprzątania, konserwowania żywności i celów kosmetycznych. Na szczególną uwagę zasługują organiczne olejki eteryczne, które posiadają certyfikat COSMOS. Ich skład, który gwarantuje bezpieczeństwo stosowania, został zweryfikowany przez niezależnych audytorów. Ponadto organiczne olejki roślinne nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko. Poszczególne produkty wykazują różnice w działaniu. Warto poznać właściwości olejków eterycznych, aby wybrać specyfik skrojony na miarę swoich potrzeb. Sprawdź, jak działają poszczególne preparaty!
OLEJKI ORGANICZNE TO OLEJKI POZYSKIWANE Z UPRAW BEZ STOSOWANIE PESTYCYDÓW.
Naturalne olejki eteryczne do inhalacji i aromaterapii
Jeden produkt można stosować na wiele sposobów. Na poprawę nastroju i koncentracji pomogą olejki eteryczne do aromaterapii. Dużą popularnością cieszy się również używanie tych naturalnych specyfików do celów kosmetycznych. Natomiast przy infekcjach górnych dróg oddechowych warto sięgnąć po organiczne olejki do inhalacji.
Organiczne olejki eteryczne z certyfikatem – dlaczego warto na nie postawić?
Certyfikowane olejki eteryczne to produkty, których poszukują świadomi konsumenci. Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę, że nie tylko dodatek syntetycznych substancji zapachowych wywiera szkodliwy wpływ na zdrowie. Naturalne olejki eteryczne powstają z różnych części roślin, w tym z korzeni, kory, łodyg, liści i kwiatów. Niestety, w ich komórkach często kumulują się szkodliwe substancje wykorzystywane przez rolników. Te następnie zanieczyszczają naturalne olejki esencjonalne, przedostając się do nich w procesie destylacji lub tłoczenia na zimno. Pestycydy i sztuczne nawozy mogą następnie podrażniać skórę oraz drogi oddechowe. Niektóre związki chemiczne wykazują też zdolność do kumulacji w organizmie człowieka, dlatego warto zwrócić uwagę na organiczne olejki eteryczne z certyfikatem. Istnieją różne organizacje, które weryfikują deklarowaną czystość produktów. W naszym sklepie zamówisz naturalne olejki eteryczne z certyfikatem COSMOS. Co kryje się pod tym oznaczeniem umieszczanym na buteleczkach?
Naturalne olejki eteryczne z certyfikatem COSMOS
Certyfikowane olejki eteryczne powstają w procesie destylacji lub tłoczenia na zimno, przy czym składniki organiczne powinny stanowić minimum 95% surowców roślinnych poddawanych obróbce fizycznej. Są one wolne od pestycydów i GMO. Ponadto organiczne olejki eteryczne z certyfikatem COSMOS nie przyczyniają się do cierpienia zwierząt, gdyż nie są na nich testowane. Wytwarza się je z surowców pochodzących z gospodarstw rolnych, które wykorzystują zieloną chemię. Certyfikowane olejki roślinne nie mogą wywierać negatywnego wpływu na środowisko, dlatego umieszcza się je w opakowaniach zrównoważonych. COSMOS to organizacja typu non-profit, która została założona w 2010 w Brukseli. Certyfikuje ona m.in. olejki eteryczne bio, korzystając ze wsparcia niezależnych audytorów. Ci weryfikują skład deklarowany przez producenta i w ten sposób dbają o bezpieczeństwo odbiorców. Ekologiczne olejki eteryczne są dziś chętnie wybierane przez konsumentów. Świadomi klienci starają się unikać szkodliwych substancji, w tym pestycydów, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
Dlaczego należy rozcieńczać organiczne olejki esencjonalne?
Jako sklep z olejkami eterycznymi stawiamy na produkty najwyższej jakości wolne od syntetycznych substancji zapachowych, sztucznych barwników i konserwantów. Nawiązujemy współpracę ze sprawdzonymi dostawcami. Organiczne olejki esencjonalne O&3 charakteryzują się wysoką koncentracją substancji lotnych, które nadają poszczególnym produktom wyrazistą woń. Tego rodzaju preparatów nie wolno stosować bezpośrednio na skórę, gdyż grozi to jej podrażnieniem. Wyjątek stanowi olejek z drzewa herbacianego, który często nakłada się na zmiany trądzikowe i opryszczkę. Wykazuje on silne działanie antyseptyczne. Organiczne olejki eteryczne w kosmetykach oferowanych przez drogerie zostały mocno rozcieńczone. Można nimi również wzbogacić posiadane kremy i balsamy. Organiczne olejki eteryczne O& przed nałożeniem na skórę trzeba rozpuścić w oleju bazowym lub gotowym kosmetyku, przestrzegając rekomendacji producenta.
Naturalne olejki eteryczne do aromaterapii – postaw na produkt wolny od szkodliwych substancji!
Ceny olejków eterycznych z certyfikatem COSMOS, które są dostępne w naszym sklepie internetowym, należą do niezwykle przystępnych dla klienta. Stawiamy na produkty najwyższej jakości wolne do syntetycznych substancji zapachowych, barwników i konserwantów. Kupując naturalne olejki eteryczne do aromaterapii z certyfikatem COSMOS, wiesz, że wprowadzasz do swojego organizmu bezpieczne substancje. Te jednak mogą alergizować, dlatego przed pierwszą aplikacją kremu, który został wzbogacony tymi naturalnymi produktami, warto wykonać próbę uczuleniową, nakładając niewielką ilość za ucho i obserwując reakcje skóry.
Właściwości olejków eterycznych – jak dobrać produkty do aromaterapii?
Nasz sklep z olejkami do aromaterapii oferuje organiczne esencje opracowane z myślą o różnych potrzebach i dolegliwościach. Aby ułatwić podjęcie decyzji zakupowej, poniżej prezentujemy poszczególne produkty wraz z krótkim opisem ich zastosowania.
- Organiczny olejek lawendowy – pozwala zrelaksować się po dniu intensywnej pracy. Właściwości wyciszające olejku lawendowego sprawiają, że wiele osób rozpyla go w swojej sypialni. Ten naturalny produkt ułatwia zasypianie i pomaga odzyskać równowagę emocjonalną. Z kolei właściwości antyseptyczne olejku lawendowego czynią z niego idealny dodatek do środków czystości. Warto wzbogacić nim płyn do mycia podłóg oraz preparat do czyszczenia blatów kuchennych. Bakterie zdążyły wykształcić oporność na powszechnie stosowane środki dezynfekujące, dlatego naukowcy duże nadzieje wiążą z certyfikowanym olejkiem lawendowym.
- Organiczny olejek eukaliptusowy – największa sprzedaż tego produktu przypada na jesień i zimę, kiedy obserwuje się wzrost zachorowalności na infekcje górnych dróg oddechowych. Właściwości przeciwzapalne olejku eukaliptusowego w połączeniu z jego aktywnością antyseptyczną przynoszą wyraźną ulgę przy zatkanym nosie;
- Organiczny olejek z drzewa herbacianego – cieszy się dużym zainteresowaniem przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Niektóre osoby z powodzeniem stosują olejek z drzewa herbacianego na trądzik, gdyż wykazuje on właściwości antybakteryjne. Zwalcza Propionibacterium acnes oraz gronkowce odpowiedzialne za stany zapalne skóry. Ponadto ludzie nakładają olejek z drzewa herbacianego na opryszczkę, ponieważ posiada on działanie przeciwwirusowe. Jako jedyny nie wymaga rozpuszczenia w gotowym kosmetyku lub oleju bazowym. Można go stosować bezpośrednio na skórę, dlatego tak często wykorzystuje się olejek z drzewa herbacianego w kosmetyce.
- Organiczny olejek z bergamotki – podobnie jak esencja uzyskana z drzewa herbacianego znalazł on zastosowanie w przemyśle beauty. Właściwości łagodzące olejku z bergamotki przynoszą ulgę podrażnionej skórze. Ponadto wyżej wspomniany produkt zmniejsza widoczność wyprysków i wspiera proces gojenia się ran. Na szczególną uwagę zasługuje też działanie antydepresyjne olejku z bergamotki.
- Organiczny olejek pomarańczowy – posiada właściwości antyseptyczne, ogranicza nie tylko namnażanie bakterii, ale też grzybów. Z tego powodu stosuje się olejek pomarańczowy w przemyśle spożywczym jako naturalny konserwant, który chroni żywność przed zepsuciem. Stanowi on alternatywę dla syntetycznych substancji. Działanie antystresowe olejku z pomarańczy docenią osoby, które zmagają się ze stanami napięcia nerwowego.
- Organiczny olejek ylang ylang – uchodzi za afrodyzjak, z tego powodu wykorzystuje się go do produkcji zmysłowych perfum. Działanie uspokajające olejku ylang ylang czyni z niego idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań. Wykazano, iż ten naturalny produkt wspomaga obniżenie ciśnienia krwi i wspiera prawidłowe funkcje serca.
- Organiczny olejek tymiankowy – w związku z tym, iż posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, cieszy się zainteresowaniem przemysłu spożywczego. Odpowiednio rozcieńczony może pełnić rolę naturalnego konserwantu. Sprawdza się podczas infekcji górnych dróg oddechowych, niektórzy stosują olejek tymiankowy na odkrztuszanie oraz w celu złagodzenia uciążliwego kaszlu. Wspomaga on również gojenie się ran.
Dlaczego naturalne olejki zapachowe sprawdzają się w aromaterapii?
Naturalne olejki zapachowe posiadają liczne zalety. Każdy z produktów wykazuje kilka właściwości prozdrowotnych. W ostatnich latach aromaterapia cieszy się sporym zainteresowaniem, gdyż wykorzystuje działanie olejków eterycznych do przywrócenia homeostazy, czyli stanu wewnętrznej równowagi. Ten często ulega zachwianiu wskutek oddziaływania niesprzyjających czynników zewnętrznych. Organiczne olejki esencjonalne zawierają cząstki o niewielkiej masie, które mają charakter lotny i z łatwością wnikają do organizmu poprzez komórki nabłonka oraz naskórka. Decydując się na aromaterapię, należy sformułować swoje oczekiwania. Wśród osób cierpiących na zapalenie zatok oraz sezonowe infekcje górnych dróg oddechowych sporą popularnością cieszą się organiczne olejki eteryczne do inhalacji. Niektórzy w celu uzyskania optymalnych rezultatów łączą esencję z eukaliptusa i tymianku.
Stosujesz organiczne olejki roślinne? Postaw na elektryczny dyfuzor zapachowy!
Osoby, które decydują się na aromaterapię, powinny zwrócić uwagę na elektryczne dyfuzory zapachowe. Swoje działanie opierają na ultradźwiękach, które rozbijają mieszaninę wody i olejku eterycznego na niewielkie cząsteczki tworzące mgiełkę. Ta przenika do skóry i dróg oddechowych człowieka. Ultradźwiękowe dyfuzory zapachowe stanowią najlepsze rozwiązanie w przypadku organicznych olejków eterycznych, gdyż nie wykorzystują wysokiej temperatury. Ta mogłaby zniszczyć cenne substancje lotne, gdyż wykazują one wysoką termolabilność. W naszym sklepie internetowym zamówisz ceramiczne dyfuzory zapachowe, które sprawdzą się także jako dodatek dekoracyjny do wnętrz.