Relaksujący masaż pozwala nie tylko oderwać się od codziennych zmartwień, ale też złagodzić niektóre dolegliwości. Wymaga jednak doboru odpowiedniego produktu. Wysokiej jakości olejek do masażu nie tylko nawilża i odżywia skórę, ale też wykazuje korzystne oddziaływanie na organizm, jeśli w jego skład dodatkowo wchodzą naturalne olejki eteryczne. Te różnią się między sobą właściwościami. Aromaterapia jest skuteczna tylko wówczas, gdy opiera się na naturalnych olejkach eterycznych wolnych od dodatkowych substancji.
Naturalny olejek na PMS – jak olejek rozmarynowy wspomaga zdrowie kobiet?
Naturalny olejek do masażu i kąpieli może okazać się nieocenionym wsparciem przy łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Wiele z nich jest uciążliwych i utrudnia normalne funkcjonowanie. Naturalny olejek na PMS posiada bazę w postaci oleju z pestek winogron. Ponadto zawiera naturalny olejek rozmarynowy, olejek z geranium oraz olejek z bergamotki. Każdy z nich wspiera dobre samopoczucie kobiet. Olejek rozmarynowy reguluje cykl miesiączkowy. Zaburzenia gospodarki hormonalnej wpływają negatywnie na samopoczucie kobiet i ich płodność. Ponadto stosuje się olejek rozmarynowy na koncentrację. Wspiera on naukę i zapamiętywanie. Właściwości ułatwiające zasypianie olejku rozmarynowego mogą być wykorzystywane przez osoby, które nie potrafią zmrużyć oczu. Działanie przeciwbólowe olejku z geranium wspiera łagodzenie objawów towarzyszących menstruacji oraz pękaniu pęcherzyka Graafa. W ten sposób pomaga on ograniczyć stosowanie leków przeciwbólowych. Stosuje się również olejek z geranium na menopauzę, gdyż reguluje on gospodarkę hormonalną kobiet. Wykazuje również właściwości wyciszające. Działanie antydepresyjne olejku z bergamotki sprzyja poprawie samopoczucia kobiet, które zmagają się z objawami PMS.
Naturalny olejek do masażu zapewniający regenerację mięśni – relaks i aromaterapia w jednym
W jego przypadku również wykorzystano olej z pestek winogron jako olej bazowy, który posłużył do rozpuszczenia naturalnych olejków eterycznych z rozmarynu, mirry, lawendy i imbiru. To połączenie stanowi naturalny sposób na regenerację mięśni. Olejek rozmarynowy wspiera pracę układu nerwowego. To bardzo ważne, ponieważ jest on ściśle powiązany z mięśniami. Stosuje się również olejek rozmarynowy na reumatyzm, gdyż łagodzi on dolegliwości towarzyszące tej przypadłości. Właściwości przeciwbólowe olejku lawendowego okazują się nieocenionym wsparciem w przypadku bólu mięśni. Działanie regenerujące olejku z mirry spotkało się z szerokim zainteresowaniem. Stosuje się go w celu przyspieszenia procesu gojenia ran. Ponadto olejek z mirry stanowi naturalny sposób na regenerację mięśni. Właściwości przeciwzapalne olejku imbirowego wspierają zdrowie układu ruchu. Składa się on z kilku składowych. Coraz częściej stosuje się olejek imbirowy na zapalenie stawów. Wykazano, iż wykazuje on właściwości rozgrzewające.
Naturalne olejki eteryczne o działaniu wyciszającym
Naturalny olejek do masażu może też wspierać dobre samopoczucie i ułatwiać łagodzenie stanów napięcia nerwowego. Zapewniają to odpowiednio dobrane olejki eteryczne, które zostały połączone z olejem bazowym. Właściwości uspokajające lawendy są powszechnie znane. Z tego powodu stosuje się ją w płynach do kąpieli, gdyż ułatwia ona zasypianie i łagodzi stany lękowe. Jednocześnie wykorzystuje się naturalny olejek z mięty pieprzowej na łagodzenie stanów napięcia nerwowego. Działanie ułatwiające zasypianie olejku rumiankowego czyni z niego idealny składnik relaksujących olejków do masażu i kąpieli. Ten sprawdza się również jako naturalny sposób na stres.
Rozluźniający masaż na spięte mięśnie – jakie olejki esencjonalne warto wykorzystać?
Wysiłek fizyczny często daje o sobie znać poprzez ból mięśni i ich napięcie. Rozluźniający masaż pozwała złagodzić uciążliwe dolegliwości. Jeśli połączy się go z możliwościami, jakie daje aromaterapia, uzyska się wyraźną ulgę. Naturalne olejki eteryczne rozluźniające mięśnie to olejek lawendowy, olejek eukaliptusowy i olejek z mięty pieprzowej. Właściwości przeciwbólowe olejku lawendowego łagodzą nieprzyjemne dolegliwości mięśniowe po intensywnym wysiłku fizycznym. Na uwagę zasługuje też działanie znieczulające olejku z mięty pieprzowej. Wykazuje on jednocześnie właściwości łagodzące ból mięśni i stawów. Stanowi zatem istotny składnik olejku rozluźniającego. Aromaterapia wykorzystuje też olejek eukaliptusowy na ból mięśni.
Rozgrzewający olejek do masażu – jakie olejki eteryczne zawiera?
W jego skład wchodzą naturalne olejki eteryczne takie jakie: olejek rozmarynowy, olejek cytrynowy, olejek imbirowy i olejek z czarnego pieprzu, które zostały zmieszane z olejem bazowym z pestek winogron. Poszczególne składowe wzmacniają i dopełniają swe działanie. Właściwości detoksykacyjnego olejku cytrynowego pozwalają usunąć z organizmu szkodliwe substancje. Ponadto wykazuje on działanie pobudzające. Olejek cytrynowy jako naturalny sposób na odporność stanowi nieocenione wsparcie szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Z kolei właściwości antycellulitowe olejku imbirowego przyczyniły się do jego wykorzystania w kosmetykach modelujących sylwetkę. Wspiera on walkę z pomarańczową skórką. Właściwości przeciwzapalne i rozgrzewające olejku imbirowego czynią z niego idealne rozwiązanie na długie, zimowe wieczory, które bywają bardzo chłodne. Z powodzeniem stosuje się olejek rozmarynowy na reumatyzm, jednocześnie zawarte w nim substancje wspierają funkcje poznawcze.